Jak si vybrat moto helmu

20. června 2013 v 10:58 | Lucie
Helmy na motorky se dělí do mnoha základních typů. Standardně můžete vybírat z otevřených, výklopných, krosových a integrálních přileb. Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly a pro které příležitosti jsou jaké helmy vhodné se dozvíte na dalších řádcích. Helmy patří k nezbytné výbavě každého motocyklisty, proto se do nich nebojte investovat i větší finanční obnos.


Nejjednodušší jsou helmy integrální, které při nošení dosahují vysokého komfortu i během rychlé jízdy. Tyto helmy na motorku přinášejí pocit jistoty i bezpečí, bez větších obtíží v takové helmě dokážete ujet stovky kilometrů, a to i za teplejšího počasí. Otevřené moto helmy neposkytují tak velkou ochranu hlavy a jsou určeny spíše pro klidnější jezdce. Výklopné helmy se v porovnání s nimi lehce nasazují, jelikož přední část helmy můžete snadno uvolnit. Poslední typ přileb představují krosové moto helmy a ty jsou určeny speciálně pro motocross a další terénní sporty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama